מסקרן אולתי לדעת אם לזמרים ששרים את קטעי המעבר בשירים של הראפרים הישראלים יש חומר משלהם.
 
זה התחיל עם שירי ראפ שקטעי המעבר אצלהם היו מתוכניות ילדים. שמעתי את נילס, שמעתי את מרקו, שמעתי את ריצרץ ואמרתי לעצמי, ניחא. הנחתי שזו תופעה שתעלם, אבל זה לא קרה. זה המשיך עם שירים ישנים כמו דרך המלך או פרחים בקנה. אמרתי לעצמי ניחא, לפחות חידושי הלחנים לא רעים כל כך והם באמת משתדלים לחדש ולא להיות בנאליים.
 
ואז שמעתי את "את הגשם תן רק בעיתו"… זו היתה המשקולת 100 קילו שניתצה לרסיסים את גב הגמל. איך אפשר לקחת שיר כל כך טהור ותמים, כל כך כואב ומלא רגש ולהפוך אותו לשיר מסיבות מסולסל, ועוד אחד שגורם לי לרצות לעקור לעצמי את האוזניים? אפילו קטעי הראפ לא הצליחו להציל את השיר מתהום האבדון.

אני קורא מכאן לסאבלימינל והצל, תמשכו את השיר הזה מתחנות הרדיו, הוא לא מוסיף לכם כבוד. אני קורא מכאן לשלמה ארצי, תגיד להם שיפסיקו להרוס לך את השיר. אני קורא מכאן לאיציק שמלי, בעצם אני לא קורא לך, תעשה טובה ותלך.
ולכל שאר הזמרים, תמצאו חומר מקורי, אני יודע שזה קשה יותר, אני יודע שאתם אוהבים לעבוד על לחן יותר מאשר על מילים, אבל באמת, אנחנו רוצים משהו חדש לא ממוחדש.
 
ובקטנה…
לכנס הבלוגרים בבינהרים לא הלכתי. רחוק לי מדי והאוטובוסים לא ממשיכים עד שעת סיום הכנס. אני שונא לעזוב באמצע. מקווה שהפעם הבאה תהיה במרכז.
 
לחברי ארץ נהדרת… כבר לקט?

12 תגובות

|
|

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *