כבר זמן רב שהעיתונות המקוונת לא נופלת בתכנים שלה מהמודפסת, אבל היא עדיין לא השיגה נצחון מוחץ. למרות כל התחזיות העיתונות המקוונת פשוט לא מצליחה למשוך את ההמונים. ישבתי וחשבתי, מדוע עיתונות הדפוס עדיין בועטת?

כשאני קם בבוקר, הדבר הראשון שאני עושה הוא לשטוף פנים ולצחצח שיניים. לאחר מכן אני מכין לעצמי קפה ואז מתיישב לקרוא את העיתון. עיתון מודפס. אני מחשיב את עצמי לאדם שאוהב להשתמש במחשב. אני אוהב לקרוא טקסטים מקוונים, אני נהנה מעצם הגלישה ואני רגיל להשתמש במחשב על הבוקר. למה, אם כן, אני ממשיך להתעדכן מהעיתון הסטנדרטי במקום להשתמש במגוון העיתונים המקוונים?

חשבתי על זה ומצאתי שני דברים שמפריעים לי להינות מהקריאה באתרים כמו YNET, NRG ודומיהם:

הם מתעדכנים מהר מדי
אולי אני בן אדם איטי, אולי אני צריך ללמוד להתאים את עצמי לקצב החיים המהיר של היום, אבל כשהידיעות מגיעות אלי בקצב מהיר מבלי שיש הגבלה על מספר הידיעות ביום, אני מרגיש שאני כורע תחת העומס. כשאני קורא עיתון מודפס אני יודע איפה ההתחלה שלו ואיפה הסוף שלו, אני יודע שלא יתווספו לי ידיעות חדשות עד ליום המחרת ואני יודע שעורך ישב מול עשרות ידיעות וברר מתוכן רק את החשובות ביותר.
אם אני, אדם שיש לו מעל 250 בלוגים בRSS, קורס תחת עומס הכתבות, אני מניח שאדם שלא נוהג לקרוא כמויות כאלה יחוש את העומס ביתר שאת.

הנוחות שבקריאה נעלמת
הזמן האידיאלי לקריאת עיתון הוא תוך כדי התעוררות. אני בדיוק יוצא ממצב השינה והמוח נפתח לקבלת מידע. רגע לפני שכל הצרות של החיים נוחתות עלי, אני מרשה לעצמי לקרוא על צרות של אחרים.
קריאת העיתון המקוון על הבוקר הופכת את הפעולה שאמורה להיות מרגיעה, למציקה. הנוחות שאני חש על הכורסא בסלון או על האסלה בנוחיות נעלמת כשאני יושב על כיסא המחשב, דפי העיתון הענקיים מאבדים את מקומם לטובת מסך קטן ומאמץ עיניים והצורך להקליק ולגלול כל ידיעה וידיעה דורשת מממני להיות הרבה יותר אקטיבי. אני לא רוצה להיות אקטיבי על הבוקר.

מתי העיתונות המקוונת תשתלט? כאשר ניתן יהיה לקרוא אותה בכל מקום וכאשר מספר הפעולות שאדרש לבצע על מנת לקרוא ידיעה יהיה קטן מזה של העיתונות המודפסת. כולנו ראינו סרטים על בתי העתיד בהם העיתון מוקרן על הקיר בכל מקום בבית ושומעים קול נשי נעים שקורא עבורנו את העיתון. ביום שבו העיתונים המקוונים ייראו ויישמעו כך, זה יהיה סופה של העיתונות המודפסת.

תגיות: , , , ,

267 תגובות

 • maor says:

  אני מעדיף לקרוא בעיתון המודפס משום שהוא יותר מוחשי, ושהכתבות יותר ממוקדות , פחות צפיפות, תחושת הדפדוף יותר נעימה ,
  בדפוס אני יותר מבין את מה שאני קורא.

 • ירין לוי says:

  לפי דעתי עדיף לקרוא בעיתון מקוון מן הסיבות הבאות:
  העיתון המקוון נגיש לכולם בכל זמן ובכל מקום.
  בעיתון המקוון ניתן לקבל עדכונים בזמן אמת מהשטח
  ובנוסף, עיתונים מקוונים חוסכים בדפים ובכסף על הדפסת העיתונים, בשונה מעיתונים רגילים.

 • מעין ונונו says:

  אני מעדיף עיתונות מודפסת מכיוון שזה יותר נח לקריאה ואפשר להחזיק את זה ביד וזה יותר נח לקריאה

 • אייל says:

  לי יותר קל לקרוא בעיתון מקוון כי אני בכל רגע יכול לראות את החדשות ולא צריך לחכות יום שלם

 • שגיא says:

  אני מעדיף לקרוא בעיתונות הדיגיטלית.
  זה יותר זמין ונוח מאשר לקרוא בדפיי נייר ומה גם שיש הרבה יותר אפשרויות לחפש תוך כדי ידיעות אחרות בנושא שמעניין אותי.

 • יונתן says:

  יותר קל לקרוא בעיתונות מכוונת מכיוון שכל כמה שעות זה מתעדכן זה לרוב בחינם ואפשר למצוא את מה שמעניין אותך

 • גלי says:

  יותר קל בעיתונאות מקווונת יש יותר פרטיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *