לחיות בעולם התטא

לפני מספר ימים הייתי בדרכי ללימודים. הדרך היתה מפותלת. היא כללה מעבר של כמה כבישים, פניות מרובות, ומכשולים כגון עמודים, עצים ותיבות דואר. כשהגעתי ללימודים הבחנתי שאיני זוכר דבר מהדרך שעברתי.
 
זאת לא הפעם הראשונה שאני מבצע דברים מבלי להיות מודע שאני עושה אותם. קורה לי הרבה פעמים שתוך כדי קריאת ספר אני מוצא את עצמי קורא עמוד או שניים רק כדי לגלות שבזמן הקריאה שקעתי במחשבות ואינני זוכר דבר ממה שקראתי. זאת למרות שהעיניים שלי עברו על הטקסט בקצב קריאה ושהעברתי דפים כאשר הגעתי לסיומו של דף.
 
לאחרונה קראתי כתבה בnrg על בחורה שגילתה משהו שנקרא תטא הילינג. לטענתה היא מצליחה להביא את עצמה למצב שבו המוח שלה עובד על גלי תטא ובזכות זה היא הצליחה לרפא אנשים רבים ואפילו את עצמה:
באותה תקופה היא בעצמה היתה חולה והרופאים אבחנו אצלה גידול ממאיר ברגלה. למרות שהביופסיה שעשו לה השאירה אותה עם כאבי תופת ועל קביים למשך שישה שבועות, היא המשיכה להעניק טיפולים וקריאות אינטואיטיביות לאנשים, שכן היו לה שלושה ילדים וחשבונות שצריך היה לשלם. הרופאים טענו שהדרך היחידה להציל את חייה היא לקטוע את הרגל אולם לאחר ששני אנשים נרפאו באופן ספונטני תוך כדי עבודתם איתה, היא החליטה שאולי היא תוכל לרפא גם את עצמה. על פי דבריה, היא ביקשה מאלוהים שיראה לה איך לרפא את עצמה. כמעט בן רגע, הרגל שלה חזרה לאורכה המקורי, הנפיחות ירדה ובבדיקה הבאה, לא נמצא שום זכר לגידול..
אני לא מאמין שהיא באמת הצליחה לטפל בעצמה באמצעות מעבר של המוח לגלי תטא. אני גם לא מאמין שהפניה ל"אלוהים" עזרה במקרה הזה. למען האמת, קשה לי להאמין שהוא אמיתי. נתקלתי ביותר מדי מקרים לאחרונה שאנשים בודים מקרים רפואיים וניסים שונים מליבם ואח"כ הניסים האלו מוצאים את עצמם מסתובבים באימיילים השונים ומשכנעים אנשים להאמין בשקר (גם אם הדת אינה שקר, הניסים האלו כן).
 
למרות כל ההילה הרוחנית שנחה על הכתבה היו שם כמה דברים מעניינים. מסתבר שכאשר אנחנו רגועים המוח שלנו משדר במה שמכונה – גלי אלפא, כאשר אנחנו מרוכזים – בגלי בתא, כאשר אנחנו מרוכזים מאוד או לומדים במהירות – בגלי גמא וכאשר אנחנו במצב של שינה עמוקה המוח משדר בגלי דלתא.
 
יש עוד מצב מעניין, כאשר אנחנו בין שינה להתעוררות, בעת שאנו חולמים בהקיץ, כאשר אנחנו מרגישים מחוברים לעולם וכל יכולים, אנחנו משדרים בגלי תטא:
כאשר אנו מתחילים לחלום בהקיץ באמצע היום ועשרים דקות מאוחר יותר אנו לפתע מתעוררים ושמים לב שאין לנו מושג מה התרחש מסביבנו בעשרים הדקות האחרונות מכיוון שהמודעות שלנו `טיילה` לה במציאות מקבילה, הרי שבילינו בממלכת הטאתה. גם כאשר אנו נוהגים בנסיעות ארוכות ומגלים שאין ביכולתנו לזכור את 5 הדקות האחרונות בנסיעה, גלי המוח שלנו הואטו לטאתה, מצב שנגרם כתוצאה מהשעמום המנטלי הנובע מנסיעה כזו. חשוב על כן שלאדם תהיה גמישות מנטאלית ויכולת לעבור במהירות מתדר אחד לשני, על מנת שמצב כזה לא יהיה מסוכן. בדרך כלל, הרעיונות שאנו מפתחים תוך כדי שהות במצב טאתה, אינם נתונים לשיפוט הרגיל שלנו. אנו פשוט נמצאים בתוך הזרם ורק כאשר אנו שבים אל מצב מודעות של גלי ביתא, אנו הופכים להיות ביקורתיים ומחליטים מה ראוי או לא ראוי לתשומת ליבנו.
עם כמות הפעמים שאני חולם בהקיץ, כנראה שאני נמצא רוב היום ב"עולם התטא". זה אומר שאני יכול לרפא אנשים? איזה כיף.
 
* למה nrg מתעקשים לכתוב טאתה? זה נראה נורא…

מחשבות של 31 על “לחיות בעולם התטא

 1. ממש מעניין
  לי קורה כל הזמן שאני קוראת ולא זוכרת כי שקעתי במחשבות..

 2. נ ו אולי תרפא אותי?
  אני כבר 3 חודשים בצבא עם בעיות גב, רגליים ועכשיו כנראה גם עם שבר ביד.

 3. אני לא מאמין בכל הדברים האלו
  תראה, כשהייתי בערך בן 13 וסבלתי מכאבי תופת שבעקבותם הייתי צריך לעבור ניתוח בסוף, עברו עלי כל החוכמולוגים הגדולים למיניהם. הילינג ואנרגיות ורוחניים ואנשי קודש מוזרים וסמוך עלי כשאני אומר לך שהמצב שלי רק הורעה במשך הזמן, כי נוסף על הכאבים ברגל היה לי גם כאב ראש מכולם!

 4. מיוחד ומוזר
  מאז שקראתי את הכתבה, בכל פעם שאני מתעורר מחלום בהקיץ אני מצטער שלא ניסיתי לעוף…

 5. אני עדיין חושב
  שיש משהו בסוגים שונים של הילינג. גם אם זה נובע בסופו של דבר מהאדם עצמו, זה לא משנה את העובדה שבאמצעות אותם שיטות הם הצליחו לעזור לריפוי הגוף. עם זאת אני לא מאמין שהיא הצליחה לרפא סרטן ביום אחד באמצעות מחשבה.

 6. אומרים
  שאנחנו עוברים למצב תטא בגלל שמה שאנחנו עוסקים בו לא ממש מעניין אותנו או שהוא לא מספיק בשביל לגרות את המוח. כנראה שמה שקראת לא עניין אותך.

 7. שניה…
  אני כבר עובד 3 שעות על היבלת באצבע שלי… כשאני אצליח אני אתפנה אליך P-:

 8. לדעתי אין קשר
  לדעת אותה תטא הילרית, אם נמצאים במצב תטא ניתן להשפיע על המציאות. אני חושב שהיא טועה ומטעה אבל הרעיון נחמד.

 9. ועדיין
  היו מקרים רבים של ריפוי עצמי והרי ידוע שהגוף יכול לסייע לרפא את עצמו (גם אם לא להציע ריפוי מלא בחלק מהמקרים).

 10. אווו מגניב
  תוכל באותה נשימה אולי גם לעבוד על היבלת שיש לי ביד כבר כמה חודשים והצבא עדיין לא נתן לי הפניה לרופא עור בעניין.

 11. לא מאמינה בהילינג
  זה שטויות. זה הכול האדם עצמו, אבל יש כאלו שלא מאמינים בעצמם וצריכים דרך לאחוז בה.

 12. כן, שמעתי על המיקרים האלו
  אישית אני לא ממש מאמין בהם, אבל אני כן בטוח שאם האדם מתרכז בעצמו אז הוא לדעתי יכול לגרום לריפוי להיות מהיר יותר. לא מאמין ב"אנרגיות" וכל שאר השמאטה הזה והמצאות המגוכחות. בין אם המוח משדר או לא משדר, שיהיה :)

 13. לא יכול
  התאהבתי בסוס הזה. האמת חשבתי בשלב מסוים להסיר אותו ולשים במקום עכבר כתום, אבל אז עכבר כחול מדבר חשב לשים בבלוג שלו עכבר כחול והחלטתי שזה יהיה יותר מדי דומה.

 14. אבל למה?
  הוא לא צבעוני (שחור), הוא לא באנימציה (למרות שיכולתי), הוא לא ענק (טיפה יותר גדול מסמן רגיל) והוא אפילו חביב (הוא לא בועט). אז מה מעצבן בו? זה שהוא לא הסמן הרגיל?

 15. בדיוק! זה לא סמן רגיל!
  אם הייתי רוצה סמן שונה, הייתי משנה בחלונות. האם לא למדת מאצלי שאני לא אוהב שינויים ? 😉

 16. יש להם גם ערך לא רצוי 😛
  יש שינויים שאני מסוגל לסבול, יש שינויים שמעיקים ומסיחים את הדעת מהעיקר. שים לב שאצלי פה בבלוג אין אף אחד מה"חידושים" למיניהם, כי לגבי בלוג זה יומן שכותבים פה. אני לא אוהב את כל ההתיפיפויות 😉

 17. אוקי, אז שאלה
  אם היה עיצוב פריסטייל שיהיה זהה לחלוטין (או ברובו המכריע) לעיצוב קלאסיק, היית עובר?

 18. אם הוא היה זהה לחלוטין
  אז זה לא משנה לי אם זה "פריסטייל" או "קלאסי" כי המראה ישאר כמו שאני רוצה, במקסימום יהיה לי יותר שליטה על הצבעים שזה כל מה שרציתי. כל זמן שה"חידוש" לא מפריע לי בעין ומאפשר לי את השליטה המלאה ולא כופה עלי שינוי שאני לא מעוניין בו.

 19. על עיצוב פריסטייל
  שיהיה זהה לקלאסיק. או לחילופין שיפור של הפריסטייל כך שיהיה ניתן ליצור אותו שיהיה זהה לקלאסיק…. אני אדבר על זה עם המתכנתים ונראה מה עדיף.

 20. אתה אחד מהמתכנתים של תפוז?!
  אני אגיד לך אז מה הרבה הרבה יותר דחוף מהעיצובים! האופציה של חסימה בבלוגים! אין לך מושג כמה צריכים את זה פה, יש יותר מידי טרולים מציקים ומטרידנים בבלוגים ואני יכול להביא לכאן כמה מהבנות שסבלו מכאלו. זה הכי הכי דחוף, אפשר אפילו לשים הצבעה בין המשתמשים שיוכיחו זאת!

 21. ברור….
  האמת, הייתי בטוח שאתה יודע כי כתבת פה ושם בפורום בלוגים (לא התמיכה, זה של יובל) ואני די בטוח שאנשים פנו אלי כ"צציק" מספר פעמים שם. העיקר שעכשיו אתה יודע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *