התמכרות? תמהני…

איך הייתם מתמודדים עם מחשב ששבק חיים?
 
לאחר יום עבודה סטנדרטי בו ישבתי 9 שעות שלמות מול המחשב, חזרתי אל ביתי, אכלתי (בכל זאת אכילה היא התמכרות חזקה יותר) וניגשתי אל המחשב לראות אם קיבלתי עוד מסרים בשעה האחרונה. התיישבתי על הכיסא, לחצתי על הכפתור, חיככתי את ידי בהנאה בעת שטקסט הפתיחה הופיע ל המסך ואז היה חושך.
 
למשך כמה שניות עוד התכחשתי למצב. למשך רגע או שניים עוד האמנתי שהמסך נותק מהמחשב או או שבטעות לחצתי על כפתור הכיבוי. למשך קטע זמן לא ברור לי עוד שגיתי באשליה שהמחשב סתם מנסה לשגע אותי כי העדפתי אוכל על פניו כשהגעתי הביתה. אך המציאות טפחה על פני ולאחר שנסיון ההדלקה מחדש, המשחקים עם חוטי החשמל ושימוש באלימות לא סידרו את הבעיה נאלצתי לקחת את המחשב לתיקון.
 
מן הסתם באותה שעה החנות לא היתה פתוחה אז נאלצתי לחכות ליום המחרת, וביום המחרת הטכנאי אמר שהוא צריך לקחת את המחשב למעבדה (נראה לו שרק צריך להחליף את המאוורר של המעבד כי הוא נשבר אבל הוא רוצה לוודא) כך שמ"חצי יום ללא מחשב" זה הפך ל"יומיים ללא מחשב".
 
בתור מי שמגדיר את עצמו כ"מכור לאינטרנט" ציפיתי למצוא את עצמי בקריז או לכל הפחות לסבול מתסמיני גמילה למיניהם. במקום זאת גיליתי ש 9 שעות עם אינטרנט בעבודה בהחלט מספיקות לי. בזמן שהתפנה לי בערב הספקתי להדביק את הקצב של הלימודים בקורס שלי, לסיים ספר שהמתין ליד המיטה שלי שבועיים (10 עמוים אחרונים), לארגן מחדש את אוסף הדיסקים שלי ואפילו לישון קצת יותר. אפילו לרגע אחד לא הרגשתי דגדוג באצבעות או פניתי לכיוון המחשב החסר.
 
למרות זאת, ברגע שחזר המחשב אני מוצא את עצמי שוב יושב עליו כחצי יום. כאשר משעמם לי – אני פונה למחשב, כאשר אני צריך לעשות משהו שאין לי כוח לעשות אותו – אני פונה למחשב, כאשר אני לא ידע המחשב – אני חושב על מה אני אעשה כשאגיע למחשב. אז אני מכור או לא?

 מאז שכל הנושא הזה התחיל התעצבנתי על רצח האופי שעושים לחנן גולדבלט עוד לפני שהוכחה אשמתו. לגלות שגם שמו אותו במעצר בית ומנעו ממנו ללכת לכל מיני אירועים בגלל ש"הוא עלול לפגוש שם נשים" או בגלל ש"אחת המתלוננות עלולה לעבור שם" היה ממש מקומם. אני מקווה בשבילו שהמשפט הזה כבר יתקיים ושיחליטו כבר עם הוא אשם או לא במקום סתם לשגע את כולנו.
 
 שמתם לב שבכוכב נולד השנה, השופטים ומה שקורה ביניהם יותר מצחיק ומעניין מהמתמודדים עצמם? איכשהו יצא שדווקא הדמות הכי ססגונית (המאסטרו) מהווה מעין עוגן יציבו בין 3 שופטים שרק רבים בינם לבין עצמם.

מחשבות של 10 על “התמכרות? תמהני…

 1. רק יומיים?!
  אני זוכר שלא היה לי מחשב קרוב ל-3 שבועות בגלל בעיה דומה (שהתגלתה בתור בעיה בספק הכוח ונשמע שזו אותה בעיה כמו אצלך), גם אז זה לא היה סוף העולם

 2. הוא אכן נדלק ונכבה לאחר מכן
  אני עצמי הייתי בטוח שאני אתחרפן בלי מחשב, אבל מסתבר שלא. פשוט מוצאים דברים אחרים לעשות.

 3. אין ספק
  היום (מאז הבוקר) הספקתי לקרוא 30 עמודים מחוברת הקורס. 30 עמודים ב 4 שעות. בד"כ אני קורא כ 100 עמודים בשעה, אבל אני כל 10 דק` חייב לבדוק כל מיני דברים במחשב…

 4. בטירונות די קובעים לך מה לעשות עם
  הזמן שלך, ובדרך כלל ממלאים לך אותו, אז ברור שהחוסר במחשב פחות מורגש. אבל גם אם לא בטירונות זה בהחלט לא סוף העולם.

 5. דרך אגב…
  שלחתי לך מסר לניק האחר שלך, מבקש את עזרתך הפעם, כי נמאס לי כבר שמפיצים שקרים עלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *