עיתונות מול עיתונות מקוונת

כבר זמן רב שהעיתונות המקוונת לא נופלת בתכנים שלה מהמודפסת, אבל היא עדיין לא השיגה נצחון מוחץ. למרות כל התחזיות העיתונות המקוונת פשוט לא מצליחה למשוך את ההמונים. ישבתי וחשבתי, מדוע עיתונות הדפוס עדיין בועטת?

כשאני קם בבוקר, הדבר הראשון שאני עושה הוא לשטוף פנים ולצחצח שיניים. לאחר מכן אני מכין לעצמי קפה ואז מתיישב לקרוא את העיתון. עיתון מודפס. אני מחשיב את עצמי לאדם שאוהב להשתמש במחשב. אני אוהב לקרוא טקסטים מקוונים, אני נהנה מעצם הגלישה ואני רגיל להשתמש במחשב על הבוקר. למה, אם כן, אני ממשיך להתעדכן מהעיתון הסטנדרטי במקום להשתמש במגוון העיתונים המקוונים?

חשבתי על זה ומצאתי שני דברים שמפריעים לי להינות מהקריאה באתרים כמו YNET, NRG ודומיהם:

הם מתעדכנים מהר מדי
אולי אני בן אדם איטי, אולי אני צריך ללמוד להתאים את עצמי לקצב החיים המהיר של היום, אבל כשהידיעות מגיעות אלי בקצב מהיר מבלי שיש הגבלה על מספר הידיעות ביום, אני מרגיש שאני כורע תחת העומס. כשאני קורא עיתון מודפס אני יודע איפה ההתחלה שלו ואיפה הסוף שלו, אני יודע שלא יתווספו לי ידיעות חדשות עד ליום המחרת ואני יודע שעורך ישב מול עשרות ידיעות וברר מתוכן רק את החשובות ביותר.
אם אני, אדם שיש לו מעל 250 בלוגים בRSS, קורס תחת עומס הכתבות, אני מניח שאדם שלא נוהג לקרוא כמויות כאלה יחוש את העומס ביתר שאת.

הנוחות שבקריאה נעלמת
הזמן האידיאלי לקריאת עיתון הוא תוך כדי התעוררות. אני בדיוק יוצא ממצב השינה והמוח נפתח לקבלת מידע. רגע לפני שכל הצרות של החיים נוחתות עלי, אני מרשה לעצמי לקרוא על צרות של אחרים.
קריאת העיתון המקוון על הבוקר הופכת את הפעולה שאמורה להיות מרגיעה, למציקה. הנוחות שאני חש על הכורסא בסלון או על האסלה בנוחיות נעלמת כשאני יושב על כיסא המחשב, דפי העיתון הענקיים מאבדים את מקומם לטובת מסך קטן ומאמץ עיניים והצורך להקליק ולגלול כל ידיעה וידיעה דורשת מממני להיות הרבה יותר אקטיבי. אני לא רוצה להיות אקטיבי על הבוקר.

מתי העיתונות המקוונת תשתלט? כאשר ניתן יהיה לקרוא אותה בכל מקום וכאשר מספר הפעולות שאדרש לבצע על מנת לקרוא ידיעה יהיה קטן מזה של העיתונות המודפסת. כולנו ראינו סרטים על בתי העתיד בהם העיתון מוקרן על הקיר בכל מקום בבית ושומעים קול נשי נעים שקורא עבורנו את העיתון. ביום שבו העיתונים המקוונים ייראו ויישמעו כך, זה יהיה סופה של העיתונות המודפסת.

מחשבות של 281 על “עיתונות מול עיתונות מקוונת

 1. אני מעדיף לקרוא בעיתון המודפס משום שהוא יותר מוחשי, ושהכתבות יותר ממוקדות , פחות צפיפות, תחושת הדפדוף יותר נעימה ,
  בדפוס אני יותר מבין את מה שאני קורא.

  1. אני מעדיפה לקרוא חדשות בעיתון מודפס כיוון שאני אוהבת את התחושה להרגיש את העיתון, לדפדף בין הדפים, יותר קל לי ומרגישה יותר מרוכזת לקרוא כתבות מעיתון מודפס.

 2. לפי דעתי עדיף לקרוא בעיתון מקוון מן הסיבות הבאות:
  העיתון המקוון נגיש לכולם בכל זמן ובכל מקום.
  בעיתון המקוון ניתן לקבל עדכונים בזמן אמת מהשטח
  ובנוסף, עיתונים מקוונים חוסכים בדפים ובכסף על הדפסת העיתונים, בשונה מעיתונים רגילים.

 3. אני מעדיף עיתונות מודפסת מכיוון שזה יותר נח לקריאה ואפשר להחזיק את זה ביד וזה יותר נח לקריאה

 4. לי יותר קל לקרוא בעיתון מקוון כי אני בכל רגע יכול לראות את החדשות ולא צריך לחכות יום שלם

 5. אני מעדיף לקרוא בעיתונות הדיגיטלית.
  זה יותר זמין ונוח מאשר לקרוא בדפיי נייר ומה גם שיש הרבה יותר אפשרויות לחפש תוך כדי ידיעות אחרות בנושא שמעניין אותי.

 6. יותר קל לקרוא בעיתונות מכוונת מכיוון שכל כמה שעות זה מתעדכן זה לרוב בחינם ואפשר למצוא את מה שמעניין אותך

 7. הבלוג הוא משנת 2007 ומאז עברו 13 שנה אתרי האינטרנט החדשותיים ובכלל האינטרנט השתדרגו ותופסים מקום מרכזי בחיי היום יום ואפילו העיתונים המרכזיים שידרגו את אתרי האינטרנט שלהם וכל אחד מהם רוצה לתת את חווית הגלישה והמידע החדיש והטוב ביותר.
  העיתון מודפס בלילה והרבה פעמים עד שהוא נקרא בבוקר זה כבר לא חדשות אלא ישנות.
  אני מעדיף לקרוא ידיעות חדשותיות במרשתת וכך אני בוחר מה שקרוא ולא הולך ל"לאיבוד"

  1. תודה, סוף סוף מישהו שם לב כמה ישן המאמר הזה. הוא נכתב קצת לפני שיצא האייפון הראשון. היום, הייתרון היחיד שיש לעיתונות מודפסת על מקוונת הוא שבגלל שהיא לא מיידית, מספר השגיאות בה קטן משמעותית (בעיתונות המקוונת מעדיפים מיידיות על דיוק).

 8. לי יותר נוח לקרוא ידיעות חדשותיות במרשתת מכיוון שזה יותר נגיש, בחינם, ואני יכול לקרוא באיזה מקום שאני רוצה (כל עוד יש לי מכשיר אלאקטרוני איתי)

 9. אני מעדיף עיתון דיגיטלי כי זה יותר קל לחפש נושאים. לדוגמא, יש קישורים לאתרים שיכולים לעזור לי להבין את הנושא טוב יותר גם יש תמונות להמחשה.

 10. אני מעדיפה לקרוא כתבה בטלפון , יותר נוח לי להתעדכן דרך הנייד ואני יכולה לדלג על מה שפחות מעניין אותי ולקרוא את מה שיותר מעניין אותי , ובעיתון בדרך כלל קוראים הכל.

 11. אני מעדיפה לקרוא ידיעות חדשניות באמצעות עיתונות מקוונת כיוון שאני אוהבת להתעדכן ברגע פרסום הכתבה ולהיות עדכנית וזה נוח לי כאשר באמצע היום שלי אני קוראת בטלפון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *