פרסומות בבלוג

גוגל אדסנס, הפרסומות ששורצות להן ברחבי הבלוגספירה ומניבות הכנסה מזערית לכותבי הבלוגים, מעוררת סערה. לאחר שיובל דרור ביקש מקוראיו ש"לא" ילחצו על הפרסומות בבלוג, פנו אליו מהחברה וביקשו ממנו להסיר את הפניה הזאת מהבלוג. האם לחברת פרסום אמור להיות חוש הומור?

יובל דרור עבר על החוקים של גוגל. בין אם מדובר בהומור ובין אם לא, הוא עבר על החוקים של גוגל.
בעצם הכנסת פרסומות אדסנס לבלוג, אנחנו חותמים על מעין חוזה עם החברה. אנחנו מתחייבים שלא לנסות ולגרום לגולשים ללחוץ על הפרסומות. הכוונה היא לא ללחוץ על הגולשים בשום צורה, לא באמצעות גרפיקה מושכת יותר, לא באמצעות בקשות שונות וגם לא בהפוך על הפוך. אז נכון, זה היה פוסט משעשע, ואפילו צחקתי, אבל היה ברור שעם כל ההומור שבפוסט, הוא עובר על החוקים.

יהונתן קלינגר טוען שהוספת פרסומות גוגל מסרסת את הבלוגר. בעקבות הוספת הפרסומות, הבלוגר מקבל על עצמו הגבלות ולכן אינו יכול לכתוב בצורה חופשית. הוא ממשיך וטוען שהכנסת הפרסומות משפיעה, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין, על התכנים שבאתר.
אני לא אומר שזה לא נכון, אבל אני מאמין שההגבלה כאן היא מזערית. גוגל לא מתערבים בתכנים אלא אם כן הם נוגעים אליהם ישירות. זאת ועוד, ההגבלה נועדה למנוע שימוש שאינו הגון במוצר, הרי גם המפרסמים עצמם לא מעוניינים בהקלקות פיקטיביות וגם לגוגל עצמה זה לא מועיל (המפרסמים יגלו ויעזבו).

אם ההגבלה כל כך מפריעה, אין בעיה, הסירו את פרסומות האדסנס מאתרכם ולאחר מכן בקשו מהגולשים ללחוץ עליהן. נשמע חסר הגיון? נראה שבלי הפרסומות אנחנו היינו שמים לעצמנו הגבלה זהה, רק מסיבה אחרת. אז למה לא לשים פרסומות?

מחשבות של 5 על “פרסומות בבלוג

  1. לא, כשאני מציג פרסומות של גוגל אני לא יכול לבקר את גוגל על מעשיה כמו שאני עושה כאן כיוון שזה ניגוד עניינים אינהרנטי – אני כותב ביקורת על הפרסומות של גוגל והדבר אסור כיוון שכמפעיל חשבון אסור לי : engage in any action or practice that reflects poorly on Google or otherwise disparages or devalues Google’s reputation or goodwill

    לכן אני לא חושב שהאיסור אינו כל כך רלוונטי.

  2. פינגבאק: בלוגדיבייט
  3. אני מקבל את מה שאתה אומר וזה מעורר את הסקרנות שלי. ראינו מקרים שבהם גוגל פנתה לבלוגרים שיסירו פוסטים בהם הם מבקשים מהגולשים, אם בהומור ואם לא, ללחוץ על הפרסומות.
    האם נתקלת או שמעת על מקרים בהם גוגל פנתה לבלוגרים להסיר פוסט בגלל שהם כתבו עליה דברים רעים?

  4. העיניין נישמע לא בסדר אבל.. ( שונא לשתמש במילה הזאת)אני מוצא את הקושי להאמין הגוגל יוצרת קשר עם אנשים בנגוע לפרסומות במיוחד בלוגים

    בכללי אני בעד להוריד את הפירסומות הם ללא ספק פוגעות בחופש המידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *