קשה בדרך קל במבחן

הנחה ראשונה – אני יודע לקרוא. הנחה שניה – יש לי זכרון לא רע בכלל. הנחה שלישית – אני מכיר את עיר מגורי. הסיפור הבא מפיל בזו אחר זו את כל ההנחות הנ"ל.
 
כאשר קיבלתי את המכתב המתאר היכן המבחן יתבצע (חולון, רחוב יצחק רבין 20, גימנסיה ע"ש אפרים קציר) שמתי אותו מיד בארנק. ככה לא אאבד אותו ולא אשכח אותו. שם הוא נשאר עד היום בבוקר.
 
כאשר סיפרתי לאחי שהמבחן יתבצע בגימנסיה ע"ש אפרים קציר, הוא אמר "כן, אתה יודע איפה זה?". "בטח" אמרתי "בקריית ביאליק". אחי הביט בי כאילו נפלתי מהירח. "סתאאם, ליד קריית בן גוריון, תרגע" חייכתי. משום מה הוא לא צחק.
45 דק` לפני המבחן אני נכנס לאתר מפה ומוציא את המסלול מהרחוב שלי לרחוב ביאליק 20. הנחתי שאם זה יהיה מסלול ארוך אני אקח מונית. ע"פ המפה זה היה מסלול קצר של שני קילומטרים אז החלטתי ללכת ברגל.
 
הגעתי לכתובת כ 10 דק` לפני השעה בה אמור היה להתחיל המבחן. היה שם בית ספר ענק שאני הנחתי לתומי שהוא הגימנסיה המדוברת. לקח לי 5 דק` למצוא את הכניסה ולקרוא את השלט "בית הספר הממלכתי ע"ש חיים נחמן ביאליק". זה היה השלב שבו הבנתי שמשהו כאן לא בסדר.
פתיחה מחודשת של המכתב גילתה לי את הטעות "יצחק רבין 20" לא ביאליק. מרחק של חצי שעה הליכה משם. ונותרו לי 5 דק` עד לתחילת הבחינה…
 
פתחתי בריצה מטורפת לכיוון הרחוב הראשי. המונית השלישית שניסיתי לעצור עצרה לי והנהג שלא ידע איפה זה רחוב יצחק רבין נסע על עיוור.  10 דק` אח"כ פרצתי לחדר הבחינה באיחור של רבע שעה.
 
את הבחינה סיימתי 45 דק` לפני הזמן ואני מאמין שבהצלחה.

מחשבות של 8 על “קשה בדרך קל במבחן

 1. אה.. אז.. אני מקווה גם שהצלחת!
  ככה זה.. לפעמים אנחנו מתנהגים בצורה דיסלקטית גם אם אנחנו לא כאלה, נוטים להחליף כתובות ומספרים במשהו שנראה דומה במוח, תהליך מעניין.. אולי יצא לי ללמוד עליו פעם :0

 2. אני מאוד מקווה בשבילך,
  שלפני שפתרת את הבחינה, בדקת שמדובר באותה בחינה אותה תכננת לעשות

 3. מזכיר לי מקרה משעשע
  אני פוקח עיניים. מסתכל בשעון ורואה כי השעה הנקובה בשעון היא 9:00 בבוקר.

 4. אני בד"כ מגיע כ 10 דק` לפני
  ועד רבע שעה אחרי תחילת המבחן לא מתחיל לענות. הפעם הגעתי מלכתחילה כרבע שעה אחרי המבחן, והלחץ הגדול יותר היה מהאיחור ולא מהמבחן עצמו. אז כשכבר הגעתי הרגשתי כזו הקלה שהתחלתי את המבחן מיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *