לכל הרססים והרוחות

אנשים לא אוהבים שינויים. אם יש דבר אחד שלמדתי במהלך העבודה שלי עם אתרי אינטרנט זה ששינוי תמיד גורר תלונות, טענות, מאנות, הכרזות עזיבה ומה לא. וזה לא שאנשים לא רוצים שינויים. אם האתר יישאר כמות שהוא יותר ממספר חודשים תמיד יצוצו עשרות אנשים שיסבירו מה אפשר לשנות ולשפר ואיך האתר באמת צריך להראות ולעבוד. אבל זה לא משנה את העובדה שברגע שהשינוי יתבצע בפועל יש עשרות אחרים שיצעקו חמאס ורק אח"כ יבדקו על מה המהומה.

בזמן האחרון מסתובבות שמועות ברשת שגוגל הולכת "לנטוש" את קורא הRSS הידוע שלה. יצא לי לקרוא לאחרונה לא מעט פוסטים בטווח של בין דיווח ענייני וחדשותי על העניין לבין כאלה שהיו על סף מכתב התאבדות. כהרגלם בקודש אנשים מפיצים פאניקה כמו וירוסים, פותחים עצומות מכל הבא ליד ומחפשים כבר את המחליף שרק יבוא ויציל אותם מאובדנו של קורא הRSS האהוב. המעטים שישבו ובדקו אילו שינויים בדיוק גוגל עומדת לבצע, גילו שאף אחד לא ממש יודע.
גוגל לא חשפה בשום שלב את השינויים המדוייקים שהיא עומדת לבצע אלא רק הבהירה ש google reader הפך למעין רשת חברתית קטנה ושאין בכוונתם לנהל שתי רשתות חברתיות. לכן הם מתכוונים ככל הנראה להסיר מהרידר את הסממנים החברתיים שלו ולשלב אותם בגוגל פלוס.

אז מה זה אומר מבחינת אותם גולשים (כמוני) שמשתמשים בקורא הRSS כמקור התוכן העיקרי? ככל הנראה שום דבר. עדיין ניתן יהיה להרשם לעדכונים, ועדיין ניתן יהיה לעקוב אחרי נושאים שמעניינים אותנו. מה שכן, אפשרות השיתוף המובנית של גולשי הרידר בינם לבין חבריהם ככל הנראה תוסר או תוחלף (הימור שלי – היא תהפוך לכפתור +1 מותאם במיוחד לרידר). הדבר היחיד שטיפה מבאס הוא שזה אומר שלא נקבל ישירות לרידר את השיתופים של החברים שלנו אלא נצטרך לראות אותם בגוגל פלוס, אבל אפשר לחיות עם זה. לא בשביל השיתופים האלה אני משתמש ברידר ואני מניח שגם רוב המשתמשים האחרים נהנים מזה כפיצ'ר ולא כשימוש מרכזי.

חשוב לזכור שכל השינויים שתיארתי למעלה הם הנחות בלבד. כמו שאמרתי כבר, גוגל עוד לא חשפה את השינויים המדוייקים שיתבצעו ולכן כל העצומות שנפתחו וכל הפוסטים שקוראים לא לשנות את רידר הם מיותרים כעת. שגוגל יבצעו את השינוי ואם הוא יהיה כל כך נורא, אז יהיה טעם להקים קול זעקה. צריך לזכור שבשינוי ממשק כל דבר שעושים הוא הפיך ואם גוגל באמת יהרגו את הרידר, הם תמיד יוכלו גם להחזיר אותו לחיים.

אם לעומת זאת באמת יהיה שילוב טוב בין הרידר לפלוס בצורה כזאת שכל שיתוף שלי יופיע לכל המעגלים שעוקבים אחרי ולא רק למעטים שמשתמשים ברידר, אני חושב שזה רק לטובה.

מחשבות של 4 על “לכל הרססים והרוחות

    1. כן, רק הבאעסה הגדולה היא שהם כבר לא מאפשרים לשתף בלחיצה אחת. בעבר לחיצה על SHIFT+S או על כפתור השיתוף, שיתפה את העדכון עם החברים. בגלל שהם שילבו עם גוגל פלוס אני צריך מינימום שתי לחיצות בשביל לשתף משהו עם החברים.

  1. הרידר זה בין 3 הכלים הכי שימושיים שאני מוצא בגוגל ביום-יום. צריך עוד להתרגל לעיצוב, ובאמת חבל שלא עושים אותו יותר חברתי. לא הכרתי את ה Shift+S… אבל עכשיו כבר אין מה להכיר 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *