כתומה כמוות המדינה

לכל מחלקי הסרטים הכתומים, חוסמי הכבישים, מפזרי השמן והמסמרים. לכל מתנגדי ההתנתקות, שומרי ארץ ישראל השלמה, היהודים האמיתיים. לכל המליונרים החדשים, המוכנים למות בעד הארץ, הצועקים יהודי לא מגרש יהודי. לכל האנשים שלא מבינים מה זו דמוקרטיה, אנשי הימין הקיצוני, מעלי האידיאולוגיה על הנס. לכולכם……
 
 די!
 
 
אתם טוענים שקשה לכם לעזוב את הבית – בשביל לשמור על שלום בית עושים גם דברים קשים.
אתם טוענים שמפנים אותכם נגד רצונכם – נכון מאוד, כי הרצון שלכם לא עומד בד בבד עם הרצון של הרוב במדינה.
אתם טוענים שצריך להלחם כי המהלך הוא לא דמוקרטי – לא נכון, המהלך הוא דמוקרטי והוא הוחלט ע"י נבחרי העם, המלחמה שלכם היא לא דמוקרטית.
 
אני פשוט לא מסוגל להבין אנשים שמוכנים למסור את נפשם בשביל דירה/שטח אדמה. רבים מהם פונים אלי ואומרים לי, אם היו מפנים אותך מתל אביב, אז נראה מה היית אומר. אני לא צריך לחכות שיעשו את זה, אני יודע בדיוק מה הייתי אומר. אם זה היה למען שמירה על הבטחון שלי ושל הילדים שלי, אני הייתי שואל "לאן אתם רוצים שאני אלך ובאיזה שעה להיות שם?".
 
קשה לכם לעזוב את הבית שלכם? תתמודדו. זה רק בית. אנשים איבדו דברים קשים יותר ושרדו.
אתם טוענים שעצם היותכם שם שומר על הבטחון שלנו? תסלחו לי שאני סומך יותר על שיקול דעתו של שרון כאיש שעבר מלחמות בחיים ונבחר ע"י רוב העם להנהיג אותנו.
אתם לא מוכנים למסור את המדינה לרוצחים? נתחיל בכך שעצם זה שאתם רואים בכל הערבים רוצחים מראה עד כמה עצוב המצב שבו אתם נמצאים. נמשיך מזה שאם רוצח היה מחפש אותי ואת ילדי, הייתי מעדיף לתת לו את הבית שלי ושיעזוב אותי בשקט.  עם החיים שלי אני לא מוכן לשחק.
לדעתכם הם לא יפסיקו גם אחרי שניתן להם את השטח? אני אחדד את מה שאמרתי קודם. אם רוצח היה מחפש אותי ואת ילדי, הייתי מעדיף לתת לו את הבית שלי בשביל הסיכוי הקלוש שמה שהוא אומר נכון והוא יעזוב אותי בשקט.  עם החיים שלי אני לא מוכן לשחק. שלא לדבר על זה שהדיור אליו אני אעבור מוגן הרבה יותר.
 
אנחנו במדינה דמוקרטית, וככזו יש בה חוקים, וכחוקים יש לכבד אותם. ההפגנות שערכתם בכבישים, כשחילקתם לכל דורש סרט כתום, היו בסדר גמור. לא הסכמתי איתן, אבל כיבדתי את הדעה שלכם ואת הזכות שלכם להפגין כך.
כאשר ההפגנות שלכם הסלימו, איבדתם אפילו את נקודת הזכות הזו. אתם גרמתם לסיכון חיי אדם משני הצדדים. אנשים היו עלולים להחליק על השמן שפיזרתם, או לאבד שליטה עקב פיצוץ הצמיג שלהם. נהגים עלולים היו שלא לשים לב ולדרוס את אחד הילדים שלכם שהחליט לשכב מתחת לגלגלים. מבחינתי אתם איבדתם את הצפון וכעת אתם מתנהגים בבריונות מסוכנת שצריכה להעצר.
 
אתם מאמינים בדמוקרטיה? אם כך, הגיע הזמן שתפעלו ע"פ החלטת נציגי העם. דמוקרטיה זה לא למלא רק את הוראות הממשלה שנראות לכם, אלא גם את אלו שלא.
אתם טוענים שהמערכת לא פועלת בצורה דמוקרטית? הרוב טוען שהיא כן.  כמה מוזר שעצם ההגדרה של דמוקרטיה סותרת את הטענה שלכם.
אז או שתחליטו שאתם מאמינים בדמוקרטיה ותעשו את מה שאומר לכם הרוב. או שתחליטו שדמוקרטיה לא מתאימה לכם, תתנתקו  מארץ ישראל ותתמודדו לבד עם הבעיות שם. אל תצפו שחיילים ישמרו על אזרחים שמסרבים לכבד את חוקי המדינה.
 
אני, את כל הסימפטיה שלי אליכם, איבדתי.

מחשבות של 4 על “כתומה כמוות המדינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *