הצבעים שלנו…

אנחנו חונים על אדום לבן , מנופפים בכחול לבן , לובשים את כל צבעי הקשת  וחלקנו אף עושים זאת בגאווה. אנחנו שוחים בכחול , מתחממים בצהוב , מגדלים ירוק  ומדממים באדום . הצבעים בחיינו ממלאים תפקיד חשוב ואנחנו אוהבים צבעים מסויימים יותר או פחות בהתאם למה שהם מסמלים עבורנו.

***
כמה הצבעים באמת משפיעים עלינו? בכמה הם משנים את התגובות שלנו?
אם נראה סרט, ותהיה סצינה שבה הרקע הוא אדום כתום, נרגיש חום? נדמיין את הגיבורים מרגישים חום?    
שינוי צבע קל לכחול ישנה את התחושה הזאת?   

אדום הוא צבע שמסמל חום ואהבה… וסכנה . ירוק הוא צבע שמסמל פריחה ושגשוג, וגם כסף, או רשע (אם תשימו לב, בסרטים כשהרשע מגיע בד"כ יש משהו ירוק כהה בסביבה) .
הכחול מסמל לנו, מים, צלילות, וגם קור ואדישות . למרות אותה אמביוולנטיות הם מצליחים להעביר לנו תחושות מדוייקות.

***
כמה הצבעים הם באמת חלק מהחיים שלנו? חלקנו (אסתכן ואומר – רובנו) מתאימים את הלבוש שלהם למה שהם מרגישים באותו היום. אנחנו מעריצים את קבוצות הספורט שלנו ומבחינים ביניהן על המגרש בעזרת צבעים. אנחנו נוטים להדגיש מצב רוח עליז בבלוגים שלנו בעזרת צבעוניות יתר (מה זה אומר על המצב רוח שלי ברשומה הזאת?), או לחילופין מצב רוח רע בשחור משחור.

חלק מהאנשים לא מסתפקים בצבעי הבגדים ונוטים להבחין בין בני האדם ע"פ צבע העור. הסינים הם צהובים, האפריקנים שחורים, הגזע הארי הוא לבן  (אני אישית עומד בין ורדרד לחום בהיר).

***
את הצבעים שלנו אנחנו מקבלים באהבה. הם הביאו אותנו לידי מלחמות בעבר, וכנראה שגם בעתיד לא נהיה חפים מכל אלו. הם גורמים לנו לחוש תחושות שונות. הם מסמלים עבורנו את הגאווה שלנו בין אם בעצמנו ובין אם בקבוצות הספורט אותן אנו מעריצים.
אני חושב שלא אשגה אם אומר שהצבעים הם חלק חשוב ובלתי נפרד מחיינו, וקשה לי לדמיין איך החיים שלי היו נראים בלעדיהם……. אפורים?

מחשבות של 4 על “הצבעים שלנו…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *