הגנה מוגזמת

דני ישב לו בגן ושיחק עם הצעצוע החדש שלו. רונית שראתה אותו ביקשה לשחק איתו ודני הסכים. רון הבריון גם הוא התיישב לידם והתחיל לשחק בלי לשאול. וכך גם יותם, גיתית, נמרוד ואלעד.
וכמו תמיד כשיותר מדי אנשים מתעסקים בדבר אחד – הוא נשבר.
 
לפורום התמיכה בתפוז מגיעים הרבה גולשים שחלקים שונים בתפוז לא עובדים במחשב שלהם. בחלק מהמקרים אני מבקש מהם לצרף צילום מסך ואני נדהם ממספר סרגלי הכלים שיכולים להיות מותקנים על דפדפן אחד. ברוב המקרים לאותו גולש אין מושג מה עושים הסרגלים וכיצד להסירם, ברוב המקרים, הם הגיעו ביחד עם תוכנה שהתקין וברוב המקרים הם הגורם העיקרי ל90% מהבעיות במחשבו של הגולש.
 
הבעיה העיקרית נובעת מכך שלאחרונה כל תוכנה חייבת להיות הכל. כל תוכנה קטנה במחשב צריכה להיות חוסם חלונות קופצים, פיירוול, להתממשק עם גוגל, להיות חלק מטכנוראטי, לאפשר טאבים, לתת רדיו ובלי קורא RSS מובנה אי אפשר.
בד"כ לאותם גולשים יש לפחות 2 סרגלים שחוסמים פרסומות, האנטיוירוס שלהם גם הוא חוסם פרסומות וסביר להניח שיש להם  פיירוול אחד חיצוני ואחד של SP2.
 
כאשר יותר מדי מוצרים מנסים לבצע פעולה אחת, מה הפלא שהיא לא מתבצעת כמו שצריך?
 
 

מחשבות של 16 על “הגנה מוגזמת

 1. זה כי אנשים לוחצים "Yes" בלי לקרוא!
  אבל בהחלט נכון, יותר מידי תוכנות "דוחפות" את עצמן במערכת ומספקות כלים שלא קשורות בכלל לשימוש שלהן. למשל מערכת הפעלה לא צריכה לתת לך דפדפן רשת, אולי בתור אופציה למקרה בו תצטרך אבל לא בתור תבנית בנויה. זה משהו שהספק רשת שלך צריך לתת ;-)

 2. האם אני שומע קול מרמור דק בקולך?
  המוצרים עובדים מצויין כאשר רק המוצרים עובדים לבד בלי תוכנות נוספות. רק חבל שהדבר נכון למחשבים של אנשים עם קצת יותר מהידע הבסיסי במחשבים, כי אצל רוב האוכלוסיה הדבר גורם לבעיה רצינית בהרצת המחשב ופגיעה בתוכנות אחרות במחשב.

 3. צודק
  בגלל זה אני נמנע כמה שאני יכול מסרגלי כלים וכל פעם שזה מציע לי הורדה אוטומטית של סרגל הכלים כשאני מתקין תוכנה אני מבטל, ובכללי, לא מוריד כאלה. מניסיון אישי :-].

 4. זה היה התירוץ הראשון של מיקרוסופט,
  לפני שהם התחילו לקנות גירסאות מקוצצות של כל מיני יוטיליטיז, והוסיפה אותם , בחינם, למערכת ההפעלה שלה … בשלב יותר מתקדם, היא כתבה לבד את כל אותן תוכנות, וגם אותן הוסיפה בחינם למערכת ההפעלה שלה (עד שבית המשפט האמריקאי התלבש עליה).

 5. צודק לחלוטים בחלק של הלחיצה על YES
  אם אנשים היו טורחים לקרוא הודעות מערכת, המון בעיות היו נפתרות ללא עזרת אנשי תמיכה.

 6. אנשים אוהבים להסכים באופן עיוור
  קודם הם מסכימים ואחר כך הם אומרים "מה כן? וואללה לא ידעתי!" כמו למשל לשאלות שמתקינות את אותם Toolbar על האקספלורר למשל ב ICQ ובמסנג`ר ובמסנג`ר פלוס ויאהו ואלוהים יודע בעוד כמה תוכנות דחפו אחד כזה (אה כן, גוגל ומיקרוסופט…).

 7. היה לי את זונאלארם במשך תקופה
  אבל הממשק שלו היה לי מאוד לא נוח. עברתי לנורטון בסופו של דבר כי חבר של אבי השיג לי את כלל המערכת (security) בהנחה משמעותית והממשק שלהם הרבה יותר נוח לי.

 8. אז בסופו של דבר אתה תסבול מהיופי
  כי היופי הזה מבוסס על דפדפן וכאשר הדפדפן שלך יהרס לא יהיה לך גישה לשום דבר ב"יופי" הזה שאתה אוהב. זון אלארם הוא לא סתם הכי חזק בשוק, לי יש אותו בעצמי וכן הוא לא כיף אבל אחרי שאתה מתרגל אתה בכלל לא צריך להתייחס לקיום שלו כי הוא עובד ברקע ולא צריך לגשת אליו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *