תנו לזכויות לחיות

20/08/2015
 
אמא, אני מצטער, עשיתי טעות.
אני עכשיו בכלא מחכה שתשחררי אותי בערבות. בטעות נכנס לי שיר לראש ומצאתי את עצמי מזמזם אותו ברחוב. עוד לפני שהספקתי לחשוב ולעצור בעצמי הם כבר היו שם משטרת הRIAA.

אני לא יודע מה חשבתי לעצמי, ככה לזמזם שיר במקום ציבורי. לפחות לא שרתי, אני לא רוצה לחשוב מה היו עושים לי אם הייתי שר.
 
אולי כדאי לך לבדוק באינטרנט אם אפשר להפחית את דמי הערבות. תנסי לזזל "ערבות" או  "קנס" בטח תמצאי משהו. אבל תיזהרי, אני פעם זיזלתי "שירים" כי חיפשתי נוד-קאסט מעניין וקיבלתי התראה שאמרה שהם מנטרים את הרשת ואם אני אנסה להוריד משהו לא חוקי הם יתפסו אותי.
 
יש כאן אחד שלא מפסיק לשיר בקולי קולות. הוא אומר שגם ככה הוא כאן לכל החיים אז לא אכפת לו. הוא סיפר לי על החבורה שלו שהוא קרא לה מחתרת הזום זום זום (הוא אמר שזה על שם איזה שיר ישן שנכתב לפני החוקים החדשים של זכויות היוצרים אז מותר לי לכתוב את השם שלו) ושהם מתכוונים לעשות מהפיכה.
 
הוא נראה לי קצת "מסובב" אני לא מבין איך אפשר לחיות בלי זכויות יוצרים. מה יעשו האומנים? איך הם ירוויחו כסף? גם ככה הם עניים מאוד עכשיו, אז אם ניקח מהם את ההגנה של RIAA הם בכלל יהיו עניים. כשאמרתי לו את זה הוא אמר שהם עניים בגלל שהמנהלים שלהם והRIAA לוקחים להם את כל הכסף בשביל ההגנה, אבל כבר אמרתי לך שהוא מסובב קצת. אני לא מבין איך יש אנשים שמאמינים בכל הקונספירציות האלה.
 
אז אמא, אני מחכה שתבואי לשחרר אותי.
שלך, אורי.

מחשבות של 7 על “תנו לזכויות לחיות

  1. אל תשכח את ה MPAA!
    גם הם נוכלים לא קטנים בכלל, תחשוב שהם מחייבים כל ייצרן של DVD על ההגנה שלהם שכל ילד בן 10 יכול לשכפל בלי בעיות 😀

  2. אולי עשיתי את זה קריפטי מדי
    בלי קשר לאמא. אני עצבני על הרמות שאליהן מגיעות התביעות כנגד זכויות היוצרים.

  3. צריך לערוך דיון מחודש בכל הנושא
    של זכויות יוצרים ורמת ההגנה עליהם. צריך לחייב את ספקיות האינטרנט במס מיוחד על מנת לכסות את נושא זכויות היוצרים (תשלום מראש ליוצרים או לבעלי זכויות היוצרים) ושהמחיר של הגלישה באינטרנט יעלה. בעולם האינטרנט לא ניתן לדרוש מהגולשים (ובפרט מאלו שפחות מודעים לעובדה שהורדה זו עבירה על החוק – ילדים קטנים למשל) לשמור ולא לעבור על הזכויות. הגישה היא פשוט נוחה מדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *