גאווה דמוקרטית

למה דווקא בירושלים? למה שלא יעשו את המצעד בתל אביב? למה להתעקש ולגרום לאלימות?, ירושלים זו עיר הקודש שלנו!!! למה פתאום בירושלים? חסרים להם מקומות לצעוד? למה הם מתגאים בזה? מה הם רוצים להשיג בכך שהם מרגיזים ציבור שלם? מה בכלל המטרה של המצעד הזה?
שאלות כל כך רבות, המון בלבול, חוסר הבנה והכי נורא… פחד. פחד מהאלימות שבאמצעות קומץ חרדים מנסים למנוע ממצעד חוקי להתקיים.
 
אז מה מנסים הגייז להשיג? בשביל מה יש את המצעדים האלה בכלל?
הדבר העיקרי שהם מנסים להשיג זו הכרה. הכרה בכך שהם יכולים להיות זוג. כיום המדינה לא מכירה בנישואיהם  של זוג גייז מהסיבה הפשוטה שהדת לא מכירה בהם. מאחר ולא קיימים נישואים אזרחיים במדינת ישראל ההומוסקסואליים והלסביות לא יכולים להתחתן ולהנות מההטבות המגיעות לזוג נשוי.
אז נכון שמקבלים אותם כ"ידועים בציבור" ונכון שמכל בחינה מוסרית לא מפריעים להם לחיות ביחד, אך הם מעוניינים גם בהטבות המיסים המגיעות לכל זוג נשוי החי ביחד.
המצעדים באים להראות שהם עדיין כאן, ושהם לא שכחו את המאבק, ושיש עדיין מי שחושב שצריך שיהיו נישואים אזרחיים במדינת ישראל.
 
ולמה דווקא בירושלים?
ירושלים היא עיר הבירה של ישראל. בירושלים יש קהילה לא קטנה של גייז. ברוב העולם מצעדי הגאווה נערכים בבירות. כך שאני חושב שהשאלה האמיתית היא "למה לא בירושלים?". התשובה לשאלה הזאת היא שחבורה של פורעי חוק הפועלים באופן לא דמוקרטי בעליל מטילה את חיתתם על העיר. אותם פורעי חוק מתייחסים אל הקהילה כתועבה ובעצם אומרים שהם מטנפים את ירושלים הקדושה בעצם צעידתם בה. האם אתם הייתם מוכנים שיתייחסו אליכם ככה?
 
אבל הרוב בירושלים לא רוצים שהם יצעדו בה. והרי בדמוקרטיה הרוב קובע לא?
נכון ולא נכון. בדמוקרטיה הרוב אמנם קובע אך גם לזה יש מגבלות. גם למיעוטים יש זכויות כגון חופש הביטוי והזכות לקיום בכבוד. וברגע שמנסים לרמוס את זכויות המיעוטים, כבר אין דמוקרטיה.
 
אבל זה מגעיל! למה הם חייבים להפגין חצי עירומים ולהתמזמז ככה?
הם לא. המצעדים בירושלים (בניגוד למצעדים בת"א שכוללים יותר מועדונים מאשר חברי קהילה) מאז ומתמיד היו מכובדים ושמרו על כבודה של העיר. מדובר בחבורה של אנשים (גייז ברובם) הצועדים מחלק אחד של העיר לחלק אחר שלה.
 
אבל זה פוגע ברגשות של הדתיים, שיתחשבו קצת!
האזור בו צועדים אינו אזור חרדי. מארגני המצעד התחשבו בכל והמסלול לא עובר דרך השכונות החרדיות. ירושלים היא עדיין עיר הבירה של כלל עם ישראל ואינה שייכת לחרדים לבדם.
 
אני אשמח אם יוחלט להעביר את המצעד לעיר אחרת או לערוך אותו במקום סגור, אינני רוצה שפיכות דמים. אבל אם ב10 לנובמבר, המצעד יתקיים בירושלים, תמצאו אותי צועד בו. אמנם אינני הומוסקסואל, אך אני מרגיש שמעבר למצעד הגאווה המצעד הזה מייצג גם את הדמוקרטיה וככזה אני אשמח להשתתף בו ולהפגין תמיכה.

מחשבות של 21 על “גאווה דמוקרטית

 1. כל הכבוד לך
  אני חושבת שזה בהחלט ביזיון למנוע מהם את מה שמגיע לכל אזרח במדינה.

 2. אין פה קשר לדמוקרטיה למען האמת
  יש פה קשר לטרור וחוסר צדק, לעובדה שיודעים שהחרדים האלו הולכים לרצוח בכוונת תחילה אנשים ועוד בשם הדת כאילו ולא עושים להם כלום וגם לא יעשו להם שום דבר אחרי שהם ירצחו. פה נמצאת הבעיה הראשית שלנו, העובדה שאנשים מאיימים ומודיעים מראש להם לא עושים שום דבר!

 3. אני מבין את שני הצדדים
  אבל.. לא יודע, היה עדיף להעביר אותו ללא שפיכות דמים.

 4. ולמרות הכל
  אני אשמח אם יוחלט להעביר את המצעד מקום. בשנה שעברה היה פצוע אחד, השנה מתוכנן יותר.

 5. הלוואי
  ביום ראשון נדע מה החליטה המשטרה… אני גם מקווה שיהיה מצעד ולא תהיה אלימות, אבל אני לא אופטימי.

 6. מה זאת אומרת "יעבור" לעיר הבירה
  המצעד כבר מתקיים שנתיים בעיר הבירה. מצעד שונה לחלוטין מזה שבתל אביב שמתקיים כבר שנתיים. בשנה הראשונה אף אחד לא שמע עליו כי הוא מצעד ככל מצעד. בשנה השניה שמעו עליו רק בגלל שדתי חמום מוח החליט לדקור את אחד הצועדים. השנה שומעים עליו רק בגלל כל הרעש שאותם חרדים מקימים על המהומות שהם יצרו.

 7. מבחינתי הבעיה הרבה יותר אקוטית
  העובדה שאני פוגש אנשים שאני יודע שהם בד"כ בעלי ראש פתוח, אך לא מפסיקים לשאול אותי "אבל למה דווקא בירושלים".

 8. ברור שהיה עדיף מצעד ללא שפיכות דמים
  הבעיה היא שזה איתות. איתות שאומר "אם אתם לא רוצים שמשהו דמוקרטי יתקיים בארץ דמוקרטית, כל שאתם צריכים לעשות הוא לגייס אנשים שחושבים כמוכם ולצאת להפוך את הרחובות".

 9. כל מערכת יחסים היא נורמלית
  כאשר קיימת אהבה. ולדאבונך מערכת יחסים הומו-לסבית היא מותרת. אני קצת בהלם שאני מוצא את עצמי מגן על עצם ההתרה של מערכות היחסים הנ"ל.

 10. הבעיה שיש חוסר רצון וקבלה של השונה
  הבעיה שאנשים במקום להלחם בבעיה הם נכנעים אליה ומאפשרים לתקשורת לדבר בשמם…

 11. הבעיה היא שיש רוויה
  אנשים מקבלים המון מידע על המון עוולות אז הם נכנסים למצב של רוויה. הדברים הנוראיים שקורים כבר לא מרגשים אותם ולא גורמים להם לתחושות של גועל או אכזבה כמו שהיו עושים פעם. מרוב שאנשים מיודעים במה שקורה סביבם, ומרוב שהם קוראים/רואים את כל הבעיות נוצר בהם שגיון שהם באמת עושים משהו על מנת לפתור את זה. הם באמת ובתמים חשים שהם חלק מהפעולות בעד או נגד הדברים שמראים בחדשות. עקב כך הם לא עושים דבר. כמה מאלו שכתבו בעד מצעד הגאווה באמת הולכים להשתתף בו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *