אנרכיה בבלוגספירה

האינטרנט מיצב את עצמו כמקום ללא מגבלות. מקום בו כל אחד יכול להיות כל מי שהוא רוצה ולכתוב מה שבא לו. אף פעם לא חשבתי ברצינות שגם במקום כזה יש חוקים שכדאי ורצוי לעמוד בהם. אני לא מדבר על חוקי המדינה, אני מדבר על חוקים כמו אלו שליאור כותב עליהם.

יש חוקים בסיסים מאוד שבלוגרים לא מקיימים כי הם כנראה לא מודעים לחשיבות שלהם ואני הולך לפרט אותם בקצרה כאן.

החוק הראשון והחזק ביותר הוא חוק הקישורים. אתם יודעים איזה הבדל אתם יכולים לעשות לבלוגר, אם במקום לשים אליו קישור עם מלל של “פה” אתם שמים קישור עם המלל של כותרת הפסוט שאליו אתם מקשרים? אם תעשו זאת הוא יזכה להרבה נקודות בגוגל וכתוצאה מכך יקודם גבוה יותר בתוצאות החיפוש, כל זאת רק בעזרת שינוי המלל. והרי רובנו מעוניינים לקדם את התוכן בעולם הבלוגספריה.

אז הנה, חזרתי אחורה אל כל הפוסטים הקודמים שלי ושיניתי את הקישורים כך שיתאימו לחוק הראשון. את החוקים הבאים תוכלו לקרוא בפוסט כמה חוקים שבלוגרים חייבים לקיים.

מחשבות של 3 על “אנרכיה בבלוגספירה

  1. אני חושב שאפשר באותה מידה לכתוב את כותרת הפוסט כ-tooltip לקישור, גם עובד. וצריך לזכור שגוגל נותן נקודות לא רק לפי המילים המקושרות עצמן, אלא גם לפי מה שיש סביבן (גוגל חכם!), כך שזה לא עד כדי כך נורא.

  2. לליאור – תודה

    לדובי – צודק, אבל זה יכול מאוד לעזור אם כן כותבים את שם הפוסט בקישור. כשאני עובד עם וורדפרס בד"כ אין לי כוח להתמודד עם לשים TOOLTIP. זה לא מובנה כך שאני צריך לכתוב את הקוד (למרות שזה ממש מעט קוד) בעצמי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *