משלמים בבטחון

הם נמצאים כיום כמעט בכל מקום. אתם רוצים לקנות בגדים? הם שם. אתם הולכים לקניון? בטוח תראו אותם. חשבתם שתיפטרו מהם בבנק? תחשבו שוב, הם יחכו לכם בדלת.
אני מדבר על המאבטחים כמובן. אותם מאבטחים שנמצאים שם כדי לפשפש בתיקים שלכם, להעביר עליכם מקל פלסטי מצפצף ולשאול אם יש לכם נשק. אה כן, הם גם מוודאים שאף מחבל לא יתפוצץ ויקח אתכם איתו.
 
יצא לכם פעם לשבת במסעדה, לאכול ארוחה דשנה, לשבוע ולהזמין חשבון רק כדי לגלות שנוספו לכם 4 שקלים על אבטחה? אתם משלמים אותם? רוב הישראלים כבר יודעים שהם לא חייבים לשלם על האבטחה. שהם יכולים לקרוא למלצר ולבקש ממנו להסיר את דמי האבטחה מהחשבונית.
אתם חושבים שזה אתי להסיר את דמי האבטחה? אחרי הכל השומר כן עושה עבודה, גם אם לא ביקשתם אותה. אתם חושבים שהכסף שאתם משלמים מגיע לשומר?
 
השומר מקבל תשלום לפי שעה. זה לא באמת משנה כמה אנשים הגיעו למסעדה באותה שעה. יכול להיות שהוא ישמור שעה והמסעדה תהיה ריקה לחלוטין, ובאותה מידה יכול להיות שהמסעדה תהיה מפוצצת לחלוטין. השומר יקבל את אותו התשלום בדיוק. כמה כסף מרוויחים במסעדה מלאה על אבטחה? כמה כסף הם מרוויחים בימים שבהם יש תפוסה מלאה? ולמה השומר לא רואה מזה שקל?
 
יצא לי ללכת עם ה"חוזר בתשובה" (כן נמאס לי לכנות אותו ח`) למסעדה וכאשר קיבלנו את החשבון, הבחנו שנוספו לו דמי אבטחה. החוזר בתשובה מיד ביקש לבטל את הסכום. ידעתי שיש סיבה למעשה החריג שלו (בד"כ הוא משלם), אז המתנתי, ידעתי שהוא יספר לי מה עומד מאחורי הפעולה הזאת אם ארצה בכך ואם לאו.
בדרך החוצה מהמסעדה הוציא החוזר בתשובה חמישה שקלים מארנקו (שקל יותר מדמי האבטחה שהיו בחשבון) ונתן אותם לשומר ישירות תוך שהוא אומר לו "אלו דמי האבטחה, עכשיו הם מגיעים למקום הנכון".
 
ואתם? אתם נוהגים לשלם דמי אבטחה? מה דעתכם על הרעיון? אני יודע שאני מתכוון לאמץ אותו. כמו שאנחנו נותנים טיפ למלצרים מחוץ לחשבון, כך נשלם את דמי האבטחה בלי שיעברו דרך הפילטר של המסעדה.

מחשבות של 19 על “משלמים בבטחון

 1. ישר כח לח`!
  העבדים החדשים במדינה, שומרים ב- 18 ש"ח לשעה. בסכום הזה אני לא סומכת שהוא אפילו יגן על עצמו שלא לדבר עלי.

 2. את כל נושא
  תוספת האבטחה אני מכירה המון זמן, אבל הרעיון האצילי הזה של ח. החבר שלך מצא חן בעיני, אני מקוה שאצליח לאמץ אותו, בינתיים המלצתי על הרשומה שלך (כי אני לא בטוחה מה המדיניות שלך לגבי המלצה על הבלוג שלך – אני שונאת את זה).

 3. גם אני אאמץ את הרעיון.
  בדרך כלל אני משלם את דמי האבטחה מבלי לחשוב על זה יותר מדי (מי אמר פראייר?), אבל לפני כמה ימים הלכתי לאיזשהו מקום וישבתי בחוץ, כאשר המאבטח עמד בכניסה ובעצם שמר על מי שבפנים ולא עלי. אז ביקשתי לא לשלם.

 4. מעולם לא שמתי לב לסעיף האבטחה
  ידעתי שהוא שם.. לא שמתי לב אליו. אם זה לא מגיע אליהם לאן זה הולך? מה קורה פה בעצם? :-/

 5. מצד אחד
  זה בהחלט רעיון טוב – והגיוני, כי אני רוצה לשלם לשומר ששומר עליי ולא למסעדה.

 6. נשמע לי דווקא רעיון מעולה אפילו
  אני גם לא ממש מאמין שהמאבטחים מקבלים יותר מידי כסף מהמסעדות ועדיף לתת להם ישירות, כי בוא נודה באמת שזו אחת העבודות הכי משעממות שיש. ביחוד שאין "פעילות" והם גם הקו הראשון שמסכן את החיים שלו, אז הם בהחלט שווים את ה"חמש שקל" האלו.

 7. התשלום של האבטחה הולך
  לבעלי המסעדהפאבבית קפה, על מנת לכסות את ההוצאות שהא צריך לשלם על האבטחה בעקבות המצב הבטחוני.

 8. ועדיין יש כאלה שלוקחים את העבודה
  מאוד ברצינות. שמעתי לא מעט סיפורים על מאבטחים שהגנו בגופם על הסועדים.

 9. אני אגיד לו שקראת לרעיון שלו אצילי
  מאז המקרה עוד לא יצא לי לאכול במסעדה עם אבטחה, אבל ברגע שיצא לי אני בהחלט מתכוון לתת את דמי האבטחה למאבטח.

 10. ספר איך היה 🙂
  גם אני נוטה לשלם את מה שבחשבון בלי לחשוב על זה יותר מדי. אני מניח שהמסעדות מסתמכות על זה.

 11. אני תמיד שם לב אליו
  אבל אין לי כוח לבקש להחליף את החשבון. עד עכשיו גם הרגשתי לא נעים מזה. מעכשיו, אני מתכוון לבקש לוותר על האבטחה בכל פעם.

 12. נכון, אבל הם מקבלים הרבה יותר
  ממה שהם מוציאים. מעבר לכך אני לא רואה סיבה שאני כלקוח צריך לשלם על האבטחה שלהם. זה שירות שהם נותנים מעבר. כשאני בא למסעדה אני מצפה לשלם רק על האוכל ואולי גם איזה טיפ למלצר. אם כבר דמי אבטחה, אז למאבטח ולא למסעדה.

 13. נפלה שם מילה
  לא, כי עוד לא המלצתי, רציתי את אישורך, ועתה משחשבת שנתת אותו רטרואקטיבית, גם אם רק בכדי לא לפגוע ברגשותיי, אני מרשה לעצמי להמליץ בזו הלשון:

 14. אז תעשה אתה אחרת…
  במקום לתת לשומרים מטבעות תחלק להם שקיות. אחרי שתבקר במספיק מסעדות כבר לא תהיה בעיה כזאת…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *