סנייפ הוא רע או טוב? (בלי ספויילרים)

עדיין לא קראתי את הארי פוטר השביעי. הזמנתי אותו מחו"ל עוד לפני שידעתי שתהיה השקה כלל עולמית, כך שאני ממתין עכשיו להגעתו. לשמחתי אני לא חושש מספוילרים ולכן לא פספסתי את הפוסט הנהדר הבא (אל דאגה, אין בו ספוילרים).

שחר החליט, רגע לפני שהוא צולל אל הספר השביעי, לבחון את כל האפשרויות בנוגע לנאמנותו של הדמות החידתית ביותר – סוורוס סנייפ

סנייפ הוא רשע

אפשרות 1: סנייפ הוא Lawful Evil, הוא משרתו הנאמן של וולדמורט, נאמן עד מוות, תמיד היה ותמיד יהיה, בשרותו של אדון האופל הוא נשאר כמורה בהוגוורטס, הסתנן למסדר עוף החול, והרג את דאמבלדור. סנייפ מאמין בדרכו של וולדמורט ורואה בנאמנות מוחלטת לאדונו את הדרך הנכונה, והיחידה, להשליט את הרוע בעולם.

אפשרות 2: סנייפ הוא Chaotic Evil, כן סנייפ הוא רשע, הוא רוצה לראות את הטוב בדמות דאמבלדור ומסדר עוף החול נוחל תבוסה צורבת, אבל לא אכפת לו כהוא זה מה יהיה הכוח שינחיל להם תבוסה, הוא מוכן לשרת כל אדון זמני בדרך למטרה הזמנית הזו, זמנית כי בסופו של התהליך אין לסנייפ עניין באדון אופל שיתייצב מעליו, סנייפ, הנסיך חצוי-הדם רואה בעצמו ורק בעצמו את המכשף שראוי שיעמוד בראש מנגנון האופל לכשזה ינצח. בתסריט הזה סביר להניח שהאנוכיות הזו של סנייפ, והמאבקים הפנימיים בקרב אוכלי המוות שהיא תייצר, תספק מנוע עלילתי לנפילתם של וולדמורט וסנייפ.

אפשרות 3: סנייפ הוא Neutral Evil, אין לו עניין באיזה חזון מרחיק לכת בדבר שלטון הרשע בעולם, הוא מונע מתאוות נקמה בהוריו של הארי פוטר ובחבריהם, ומקנאה בדאמבלדור, ולכן עצם ההריגה של דאמבלדור בסוף הספר השישי היוותה את הגשמת חלומותיו. מכאן ואילך תפקידו בעלילה ייעשה משני.

ומה אם סנייפ הוא בעצם טוב? ומה אם הוא נייטרלי? בואו לקרוא את שאר האפשרויות בפוסט עשרה ניחושי סנייפ.

– – – – –

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *