יום הבלוגים 2013

blogday

כבר כמה שנים שאני לא משתתף בחגיגות יום הבלוגים. השנה, אולי בגלל שאני רואה הענות ממש מעטה, החלטתי שהגיע הזמן לחזור ולכתוב פוסט ליום הזה.
השעה עכשיו 22:15, ב 22:45 אני צריך לזוז. האם בתוך חצי שעה אני אוכל למצוא ולכתוב על 5 בלוגים או שאני אאחר ביום? בואו נראה.


רסיסי מילים
את טל אייזנמן הכרתי עוד שהיה בלוגר בתפוז ואני ניהלתי את הבלוגיה, מאז הוא כבר הפך להיות מנהל הבלוגיה של תפוז במקומי והספיק גם להתפטר. כיום הוא בין היחידים שאני מכיר שעדיין שומר על מסורת יום הבלוגים וכותב בלוג מעניין על החיים שלו עם אשתו והילדים וים של מתכונים למוצרי מאפה שאין סיכוי שאני אצליח לשחזר.

חשיבה חדה
גלעד דיאמנט כותב בלוג העוסק בחשיבה. ליתר דיוק בחשיבה ביקורתית. כמעט בכל פוסט הוא לוקח נושא שנוי במחלוקת כמו הדת, אסטרולוגיה ועוד, וחוקר אותם עד להפרכה או הטלת ספק רצינית בהם. יש גם פוסטים מעניינים על אשליות, נוכלים ועוד. שווה לקרוא.

io9
האתר/בלוג io9 לא צריך כל כך טראפיק ממני, אבל הוא בהחלט שווה לינק. אם אתם חובבים של מדע בדיוני כמוני תוכלו למצוא שם הכל מהכל. האתר מלא בספויילרים למכביר על סרטים וספרים שעומדים לצאת, כתבות שנכנסות לעומקם של טריילרים/ספרים/תוכניות והמון שיתוף של הקוראים בשאלות מעניינות (למשל: לאיזה גיבור מד"ב יש את סיפור החיים הכי טראגי?) – והתשובות בד"כ מגלות ספרים ששווה שקרוא או תוכניות ששווה לראות.

saturday morning breakfast cerials
הקומיקסים של SMBC הם מהמצחיקים יותר שקראתי ומה שיותר חשוב הם מעוררי מחשבה. כמעט בכל קומיקס הקורא נלקח לסיטואציה קיצונית כלשהי עם פתרון/סיום מפתיע. אחד הדברים שאני אוהב בקומיקס הזה הוא שהוא משתדל מאוד לא להיתפס לחיברות מיני וזוגות חד מיניים מופיעים שם באותה מידה כמו זוגות דו מיניים ובאופן חסר מאמץ. ממליץ בכל לב.

סינמסקופ
את יאיר רווה, מבקר הקולנוע של פנאי פלוס, אין צורך להציג. אני מניח שרבים מכירים את הבלוג שלו, אבל למי שלא – כדאי. בבלוג אפשר למצוא ביקורות שהופיעו בפנאי פלוס, אבל גם כאלה שלא הגיעו לדפוס או את הגירסה המלאה של כאלה שכן הגיעו אך קוצצו. יאיר מוסיף שם גם טריילרים ואנקדוטות מעניינות לכל חובבי הקולנוע.


איך משתתפים ב-Blog Day 2013?

 1. מחפשים ומוצאים 5 בלוגים מעניינים שעליהם אתם רוצים להמליץ. אלה יכולים להיות בלוגים בכל נושא, בכל שפה, מכל מדינה.
 2. ספרו לחמשת הבלוגרים האלה שאתם ממליצים עליהם לרגל יום הבלוגים שחל ב-31 באוגוסט 2013.
 3. כתבו רשומה ובה תיאור קצר של כל בלוג וקישור אליו.
 4. פרסמו את הרשומה ב- 31 באוגוסט 2013, אם תספיקו. אבל לא יקרה כלום אם תפספסו ביום-יומיים…

מחשבות של 8 על “יום הבלוגים 2013

 1. אני אף פעם לא השתתפתי, כידוע לך, אני אפילו לא מרשה לתפוז לפרסם רשומות שלי. פירסום גורם לבלוג להיות יותר פומבי והרבה פחות אישי. אני מעדיף את שלי אישי, גם אם אף אחד לא קורא אותו יותר.

  שמח לשמוע ממך שוב! 🙂

  1. איך שאני רואה את זה, בלוג אמור להיות פומבי, אחרת אין סיבה לכתוב אותו ברשת ולא על קובץ וורד במחשב.
   בלי קשר, אני קורא כל פוסט שאתה מפרסם ואני בטוח שיש לא מעט קוראים סמויים כמוני.

   1. זה תלוי, בלוג הוא גם אישי באותה מידה שהוא פומבי.

    הבעיה מתחילה, כשיש יותר מידי אורחים לא רצויים שמחליטים שהם פסיכולוגים ומנסים לקבוע ולהחליט מי אני ומה אני על סמך פוסט אחד או שניים שהם קראו.

    כזכור לך, בתחילה, הייתי בין הפופולאריים עם מאות תגובות!

    ואז התחלתי להכנס לכסאחים עם כל מיני חבורות זבל שביקרו אצלי, אז החלטתי שנמאס לי ואסרתי על תפוז לפרסם רשומות שלי בדף הראשי וככה אם נכנסים אלי, זה רק במקרה כלשהו 😉

 2. אורי, תודה על ההמלצות. לאחר קריאת המלצותיך, ללא ספק "אגיע" ואקרא בכל אחד מהבלוגים, עליהם המלצת.
  שנה טובה בבריאות איתנה… כל היתר בטוח שיבוא לאחר מכן.

 3. היי אורי,
  שמח שגם אתה לא שכחת את היומבלוג. שלושה מתוכם לא הכרתי כלל, וזה הכייף הכי גדול ביומבלוג. מי אמר ש 'בלוגים זה כל כך 2004…?!" 🙂
  אתה מוזמן לעיין גם כאן, אם בא לך: http://bit.ly/19CvK2i.
  שנה טובה
  יגאל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *